Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Цікаві факти про Конституції різних країн

Дата: 24 червня 2021 о 09:59, Оновлено 24 червня 2021 о 10:05
Автор: Костюк Т. В.
76 переглядів

28 червня, Основному закону України, який має найвищу юридичну силу, виповнюється двадцять п'ять років. Спеціально до цього свята пропонуємо цікаві факти про Конституції різних країн світу.

1. У Білорусі було прийнято п’ять конституцій: чотири - радянські (1919, 1927, 1937 і 1978 роках) і одна сучасна (15 березня 1994). За ухвалою загальнодержавного референдуму, який відбувся 17 жовтня  2004 року, із неї було вилучено положення, яке забороняло одній особі займати президентській пост більше ніж два терміни поспіль. Цікаво те, що в той час у країні працювали спостерігачі від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), але вони стежили за виборами у парламент і не контролювали перебіг референдуму.

2. Основний закон Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) був затверджений не референдумом, а підписанням усіх правителів еміратів. Тому їхній Конституції притаманні ознаки міждержавного договору, який відбився на формі державно устрою.

3. Згідно із Конституцією Таїланду, король захищає усі релігії, але сам повинен бути виключно буддистом.

4. У Конституції Еквадору закріплені права не тільки громадян, а й навколишнього середовища. За нею природа та екосистеми, які перебувають на території держави,  мають право на існування та своєчасне відновлення.

5. Творцями Конституції Ісландії було дев’ятсот п’ятдесят мешканців країни, обраних навмання. Допрацьовувала Основний закон Конституційна Рада, в яку входили рибалки, фермери, лікарі та домогосподарки. Щотижня вона завантажувала нові проекти законів в інтернет для того, щоб кожен житель країни міг прийняти участь в їх обговоренні. А відеозвіт про свою роботу викладала у YouTube.

6. В СРСР було прийнято чотири Конституції (в 1924, 1936 та 1977 роках).

Підбірка цікавих фактів про Конституції різних країн світу, серед яких конституція Японії, США, Мальти, Ісландії, Австралії та ін.:

Цікаві факти про Конституції різних країн

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.